Мотор на ланче од 100 KS

1.5 бензин

Перформанси (km/l) град/отворено

7.5/6.9

KW/KS

74/100

Бензински еуро 6 мотор со високи перформанси

Со двојна VVT технологија, што овозможува изобилство на вртежен момент при средни и ниски вртежи во минута и одлична испорака на моќност при високи вртежи во минута, го прави моторот моќен и економичен.

C 32 доаѓа со максимална моќност од 74 KW, со моќност до 100 КС.

Огромен товарен простор

DFSK C32 има најголем товарен простор во својата класа и тоа 2260x1540x370 mm. За суспензијата се употребени 6 челични пружини, со дебелина на листот која може да достигне 59,5 мм, кои поминале низ тест на оптеретување од 700.000 повторувања, со што носивоста е зголемена за над 30%.

Дополнително, на задната оска е монтирана суспензијата со лиснати пружини, со што се зголемува растојанието од подлогата и се подобрува управувањето кога возилото е целосно натоварено.

Дополнително на големиот товарен простор и големата носивост, моделот C32 е во изведба на продолжена кабина која овозможува превоз на 5 патници.

Карактеристики

   
Должина * Ширина * Висина (mm) 4600x1560x1840  
Димензии на товарен простор (mm) 2260x1540x370  
Меѓуоскино растојание (mm) 3050  
Пружина (предна/задна) (m) 1410/1410  
Максимална тежина (kg) 1050  
Бруто тежина (kg) 2295  
Седење  пет лица  
Минимален дијаметар на вртење (m) < 11.2  
Максимална нагиб (%) > 30
1 Сигнализација за отворени врати

2 Патен компјутер

3 Електричен серво волан (EPS) подесив во висина

4 Електрични подигање на предни стакла

150 €

5 Клупа со три седишта во втор ред

√ - само за C32

6 Возачко седиште " Standard " со опција за подесување должина и наклон

7 Потпирач за глава

8 Држач за чаши

9 Преграда за чување на А4 документи и помали работи

10 Радио со AUX и USB

11 Приклучок 12V

12 Пепелник и запалка

13 Филтер за кабина

14 Греење и вентилација на кабина

15 Резервно тркало со алат и дигалка

16 Мануелен клима уред

500 €

17  Каргобокс со димензии (2500мм*1560мм*1600мм)

1200 € - само C31

18 Странична врата на каргобокс

100 €- само за C31

19 Кипер платформа "Cucini" - C31 модел

5,000 €

20 Кипер платформа "Cucini" - C32 модел

4,300 €

21 ABS + ESC

22 Задна двокрилна врата

√ - само за C35

23 Две странични лизгачки врати

√ - само за C35

* цените се изразени без ДДВ

Модел

Мотор

Со царина без ДДВ (EUR)

Со царина и ДДВ (EUR)
C 32 1.5 бензин

12.390

14.620

 

Внимававме на секој детаљ

Дијамантски фарови

Стилски преден браник

Модерна ергономска кабина

Засилени носачи на шасијата

Контролна табла

Најчесто поставувани прашања

DFSK (се изговара Dongfeng Sukon) е создаден со спојување на Dongfeng Motor Corporation и Chongqing Sokon Industry Group, најголемите производители на автомобили во Кина.

Dongfeng Motor Corporation е со седиште во Кина и е најдобар производител на возила таму. Работи со Kia, Honda, Peugeot-Citroën и Renault, меѓу другите.

Сите возила на DFSK се увезени од Кина. Сепак, тие се претходно прилагодени, атестирани и одобрени за европскиот пазар и ги исполнуваат сите барања на Европската унија.

Seres е електрична марка возила на DFSK и се развива во САД и Кина.

Многу делови во во DFSK возилата се дел од испробана и тестирана технологија која другите производители веќе ја користеле, поради што сме исклучително сигурни во иднината на нашиот бренд и издржливоста на нашите возила.

Возилата кои веќе се на европските патишта немаат скоро никакви посериозни дефекти.

Секако! Ние, во abc brother, имаме неколку тест-возила коишто сте добредојдени да ги тестирате и возите. Ве молиме закажете состанок со нашите продавачи. Може да  не контактирате по телефон на 02 261 7191. Алтернативно, можете да ја користите и нашата контакт форма .

Кај нас, во автосалонот на abc brother ќе го добиете вашето ново DFSK возило со оригинални патосници,  упатство за користење и во совршена остојба.

Дополнително, по желба може да се погрижиме и за регистрација на вашиот автомобил кај партнерите со кои работиме.

Ако го подигнете вашето ново возило лично од нас, ќе добиете и многу полезни совети и инструкции од нашите продавачи.

Се разбира, со задоволство ќе ги преземеме сите поправки што треба да се направат на возилото и доколку се уште е во гарантен период, ќе ја подмириме гаранцијата директно со производителот.

Алтернативно, постои и партнерска мрежа на сервиси ширум Македонија на која можете да се обратите.

Нормално 16-20 недели. Тоа зависи од тоа дали возилото е кај нас или во надворешен магацин.

Бидејќи возилата имаат само неколку линиии на опрема, скоро секогаш можеме да имаме возило на залиха.

DFSK е поддржан од abc brother во Македонија и регионот. DFSK е водечка глобална компанија со повеќе од 170 годишно постоење на пазарот и присуство во 100 земји.

Дополнително, сите наши возила имаат гаранција од 3 години или 100.000 км.

Палетата на модели е прилагодлива на сите видови потреби, од комерцијални возила, семејни возила до електрични возила

Побарајте понуда