Мотор на ланче од 100 KS

1.5 бензин

Перформанси (km/l) град/отворено

7.5/6.9

KW/KS

74/100

Бензински еуро 6 мотор со високи перформанси

Не дозволувајте неговиот робустен изглед да ви го одвлече вниманието: C35 има најсовремен мотор, со систем за дистрибуција на ланче што го прави поотпорен за употреба и затоа ги намалува трошоците за одржување.

Во исто време, тој е усогласен со стандардите за емисии Euro VI, еден од најнапредните досега во заштитата на животната средина.

Капацитетот на резервоарот од 55 литри го оптимизира времето на испраќање и работа, во однос на времето на полнење. И ако треба да се грижите за тоа, можете да ја користите дигиталната километража за попрецизно да ја пресметате потрошувачката по возач.

Уживајте во возењето

Уживајте во непреченото возење на ова товарно комбе дури и кога е целосно натоварено: неговите тркала 185 / 80R14, придружени со предната суспензија од типот McPherson и задната лисна пружина и амортизерот со двојно дејство која ќе ви го олесни работниот ден да е поподнослив и попријатен, додека намалувањето на движењето го одржува вашиот товар стабилен, намалувајќи ги ефектите од движењето на возилото.
 
Ако сè уште не сте убедени, ве покануваме да го посетите најблискиот продавач. Имајте на ум дека таму можете да дознаете и за алтернативите и надоместоците за финансирање што DFSK ги има за вас.
 

Карактеристики

   
Должина * Ширина * Висина (mm) 4500x1680x2000  
Димензии на товарен простор (mm) 2400x1480x1280  
Меѓуоскино растојание (mm) 3050  
Пружина (предна/задна) (m) 1410/1410  
Максимална тежина (kg) 1295  
Бруто тежина (kg) 2295  
Седење две лица  
Минимален дијаметар на вртење (m) < 11.2  
Максимална нагиб (%) > 30
1 Сигнализација за отворени врати

2 Патен компјутер

3 Електричен серво волан (EPS) подесив во висина

4 Електрични подигање на предни стакла

150 €

5 Клупа со три седишта во втор ред

√ - само за C32

6 Возачко седиште " Standard " со опција за подесување должина и наклон

7 Потпирач за глава

8 Држач за чаши

9 Преграда за чување на А4 документи и помали работи

10 Радио со AUX и USB

11 Приклучок 12V

12 Пепелник и запалка

13 Филтер за кабина

14 Греење и вентилација на кабина

15 Резервно тркало со алат и дигалка

16 Мануелен клима уред

500 €

17  Каргобокс со димензии (2500мм*1560мм*1600мм)

1200 € - само C31

18 Странична врата на каргобокс

100 €- само за C31

19 Кипер платформа "Cucini" - C31 модел

5,000 €

20 Кипер платформа "Cucini" - C32 модел

4,300 €

21 ABS + ESC

22 Задна двокрилна врата

√ - само за C35

23 Две странични лизгачки врати

√ - само за C35

* цените се изразени без ДДВ

Модел

Мотор

Со царина без ДДВ (EUR)

Со царина и ДДВ (EUR)
C 35 1.5 бензин

12.390

14.620

 

Внимававме на секој детаљ

Дијамантски фарови

Стилски преден браник

Модерна ергономска кабина

Засилени носачи на шасијата

Контролна табла

Најчесто поставувани прашања

DFSK (се изговара Dongfeng Sukon) е создаден со спојување на Dongfeng Motor Corporation и Chongqing Sokon Industry Group, најголемите производители на автомобили во Кина.

Dongfeng Motor Corporation е со седиште во Кина и е најдобар производител на возила таму. Работи со Kia, Honda, Peugeot-Citroën и Renault, меѓу другите.

Сите возила на DFSK се увезени од Кина. Сепак, тие се претходно прилагодени, атестирани и одобрени за европскиот пазар и ги исполнуваат сите барања на Европската унија.

Seres е електрична марка возила на DFSK и се развива во САД и Кина.

Многу делови во во DFSK возилата се дел од испробана и тестирана технологија која другите производители веќе ја користеле, поради што сме исклучително сигурни во иднината на нашиот бренд и издржливоста на нашите возила.

Возилата кои веќе се на европските патишта немаат скоро никакви посериозни дефекти.

Секако! Ние, во abc brother, имаме неколку тест-возила коишто сте добредојдени да ги тестирате и возите. Ве молиме закажете состанок со нашите продавачи. Може да  не контактирате по телефон на 02 261 7191. Алтернативно, можете да ја користите и нашата контакт форма .

Кај нас, во автосалонот на abc brother ќе го добиете вашето ново DFSK возило со оригинални патосници,  упатство за користење и во совршена остојба.

Дополнително, по желба може да се погрижиме и за регистрација на вашиот автомобил кај партнерите со кои работиме.

Ако го подигнете вашето ново возило лично од нас, ќе добиете и многу полезни совети и инструкции од нашите продавачи.

Се разбира, со задоволство ќе ги преземеме сите поправки што треба да се направат на возилото и доколку се уште е во гарантен период, ќе ја подмириме гаранцијата директно со производителот.

Алтернативно, постои и партнерска мрежа на сервиси ширум Македонија на која можете да се обратите.

Нормално 16-20 недели. Тоа зависи од тоа дали возилото е кај нас или во надворешен магацин.

Бидејќи возилата имаат само неколку линиии на опрема, скоро секогаш можеме да имаме возило на залиха.

DFSK е поддржан од abc brother во Македонија и регионот. DFSK е водечка глобална компанија со повеќе од 170 годишно постоење на пазарот и присуство во 100 земји.

Дополнително, сите наши возила имаат гаранција од 3 години или 100.000 км.

Палетата на модели е прилагодлива на сите видови потреби, од комерцијални возила, семејни возила до електрични возила

Побарајте понуда