Мотор (кубни сантиметри)

1.5 бензин

Перформанси (l/100km) град/отворено

6.9/6.7

KW/KS

85/115

Удобност за сите ваши авантури

Благодарение на својот електронски систем за вбризгување, зафатнина од 1.500 кубика и модерниот мотор, DFSK 500 успева да се усогласи со EURO VI d стандардот, комбинирајќи ја ефикасноста во потрошувачката на гориво, како и моќноста и реакцијата во возењето, што значи побезбедно и поефикасно патување.

Резервоарот за гориво со капацитет од 50 литри, обезбедува одлична автономија за да можете да продолжите понатаму на вашите патувања на отворено и во град, со мешанa потрошувачка од 6,8 km/l.

Со должина од 4,3 m, ширина 1,8 m и висина од 1,64 m, DFSK 500 е едно од најголемите возила во својот сегмент. Има меѓуоскино растојание од 2,6 m што овозможува поголем простор и удобност на патниците во вториот ред.

Дополнително DFSK 500 e опремен со CVT автоматски менувач дури и во својата основна верзија, кој овозможува лесен пренос, пониска потрошувачка и подолг животен век.          

Безбедност за вас и патниците

Со електронските потпомогнати системи за управување, предна и задна суспензија со комплементарни технологии и преден и заден диск систем за сопирање, му овозможуваат на новиот DFSK 500 да одговори на потребите на патот, обезбедувајќи моќ и безбедност во секое време. Со цел да се скратат растојанијата на сопирање, како и да се избегне лизгање или губење на контролата, сите верзии на овој модел имаат ABS и EBD сопирачки, технологии кои овозможуваат интелигентно сопирање, контролирајќи ја моќта на сопирање.

Како дополнување, DFSK 500 има ISOFIX приклучоци кои даваат максимална безбедност на најмалите, TPMS систем (Систем за следење на притисокот во гумите) кој помага возилото секогаш да се одржува во најдобри услови, Hill Descent Control (систем за помош при спуштање во удолница) и Hill-start Assist Control ( систем за помош при тргање во угорница).

DFSK 500 овозможува 5 патници удобно да патуваат, со можност за преклопување на задните седишта за да се зголеми товарниот простор доколку е потребно.

SUV со високи перформанси

DFSK 500 целосно ја редефинира удобноста на компактните SUV возила, вградувајќи за сите негови верзии елементи како што се седиштата од еко-кожа, волан со подесување на висина, седишта за навалување, држачи за чаши и клима уред за поудобно патување. Создаден за млади професионалци и за оние кои го започнуваат животот во двојка, овој SUV го има целиот стил, елеганција и опрема за да ги направи вашите патувања пријатни и безбедни.

Дополнително, ќе забележите дека големиот внатрешен простор на задните седишта ќе им овозможи на патниците удобно да патуваат, без страв дека ќе удрат во таванот. Треба да се напомене дека подот на задните седишта е рамен за поудобно возење.

Структурата на овој теренец има програмиран систем за деформација, кој обезбедува дополнителна сигурност, обезбедувајќи му на возачот и патниците спокојство за време на патувањето.

Поддршка и гаранција

DFSK е бренд кој започна со дизајнирање и производство на цврсти, ефикасни и безбедни патнички возила и во моментов е посветен на испорака на возила кои додаваат одличен дизајн и удобност, ориентирани кон секојдневна употреба.

DFSK 500 е демонстрација на највисокиот производствен квалитет, бидејќи е произведен со највисоки меѓународни стандарди, за да се обезбеди најдобро искуство во патувањето.

Внатре, сите патници имаат безбедносни појаси со 3 точки на прицврстување, но имаат и воздушни перничиња и за возачот и за совозачот.

Опрема

DFSK 500 доаѓа во три нивоа на опрема: Comfort 5MT, Comfort CVT и Intelligence CVT

 

Comfort 5MT

Comfort CVT

Intelligence CVT

Звучен потсетник за заштитен појас

ISOFIX

Заштитни појаси на сите седишта

Сигурносни брави за деца на задни врати

2 воздушни перничиња за возач и совозач

TPMS (Систем за мерење на притисок во гуми)

Аларм против кражба

Централна брава

ABS + EBD

ESP

Задна камера за паркирање

Електрична рачна кочниза

Auto - hold

Hill - start Assist Control – Помош при тргнување во нагорнина

Hill - start Descent Control – Помош при тргнување во надолница

Задни паркинг сензори

 

Comfort 5MT

Comfort CVT

Intelligence CVT

Заден спојлер

Надворешни рачки во боја на каросерија

Заден браник во боја на каросерија

Електрична багажна врата

Предни халогени светла со леќи и електронско прилагодување на сноп

Автоматски светла

Дневни светла

LED индикатори

LED задни светла

LED стоп светла

Алуминиумски фелни 205/65 R16

Греач на ретровизори

Електрично преклопување на ретровизори

 

Comfort 5MT

Comfort CVT

Intelligence CVT

Кожни седишта со висок квалитет

Кожни одмарачи за рацете

Кожен панел на вратите

Филтер за полен

12 V приклучок

Возачко седиште прилагодливо во 6 правци

Совозачко седиште прилагодливо во 4 правци

Електрика на сите 4 прозори

Електрично прилагодливи надворешни ретровизори

Држач за чаши

 

Comfort 5MT

Comfort CVT

Intelligence CVT

Електричен серво управувач подесив во висина

Автоматски клима уред со електронска контрола

Аудио систем со 7'' дисплеј осетлив на допир

Темпомат

Механичка рачна сопирачка

Панорамски сончев кров

PEPS систем (Влез без клуч + START систем за палење)

Електрична рачна сопирачка

Опрема

Мотор Цена (EUR) Промотивна цена (EUR)

Comfort 5MT

1.5 бензин

18.690 €

16.990 €

Comfort CVT

1.5 бензин
CVT
2WD

20.490 €

18.490 €

Intelligence CVT

1.5 бензин
CVT
2WD
22.900 €

20.900 €

Доплата за металик боја: 400 €
Гаранција: 7 години/160.000 КМ
7 години поддршка на пат

Внимававме на секој детаљ

Повеќе

LED фарови

Повеќе

Сензори за дожд

Повеќе

Надворешен дизајн

Деталите го прават животот поубав
Повеќе

Динамични LED светла

Повеќе

Keyless entry

Повеќе

Достапни бои

DFSK 500 може да се избере во сина, бела, црна или интензивна црвена боја, според вашиот вкус.

Најчесто поставувани прашања

DFSK (се изговара Dongfeng Sukon) е создаден со спојување на Dongfeng Motor Corporation и Chongqing Sokon Industry Group, најголемите производители на автомобили во Кина.

Dongfeng Motor Corporation е со седиште во Кина и е најдобар производител на возила таму. Работи со Kia, Honda, Peugeot-Citroën и Renault, меѓу другите.

Сите возила на DFSK се увезени од Кина. Сепак, тие се претходно прилагодени, атестирани и одобрени за европскиот пазар и ги исполнуваат сите барања на Европската унија.

Seres е електрична марка возила на DFSK и се развива во САД и Кина.

Многу делови во во DFSK возилата се дел од испробана и тестирана технологија која другите производители веќе ја користеле, поради што сме исклучително сигурни во иднината на нашиот бренд и издржливоста на нашите возила.

Возилата кои веќе се на европските патишта немаат скоро никакви посериозни дефекти.

Секако! Ние, во abc brother, имаме неколку тест-возила коишто сте добредојдени да ги тестирате и возите. Ве молиме закажете состанок со нашите продавачи. Може да  не контактирате по телефон на 02 261 7191. Алтернативно, можете да ја користите и нашата контакт форма .

Кај нас, во автосалонот на abc brother ќе го добиете вашето ново DFSK возило со оригинални патосници,  упатство за користење и во совршена остојба.

Дополнително, по желба може да се погрижиме и за регистрација на вашиот автомобил кај партнерите со кои работиме.

Ако го подигнете вашето ново возило лично од нас, ќе добиете и многу полезни совети и инструкции од нашите продавачи.

Се разбира, со задоволство ќе ги преземеме сите поправки што треба да се направат на возилото и доколку се уште е во гарантен период, ќе ја подмириме гаранцијата директно со производителот.

Алтернативно, постои и партнерска мрежа на сервиси ширум Македонија на која можете да се обратите.

Нормално 16-20 недели. Тоа зависи од тоа дали возилото е кај нас или во надворешен магацин.

Бидејќи возилата имаат само неколку линиии на опрема, скоро секогаш можеме да имаме возило на залиха.

DFSK е поддржан од abc brother во Македонија и регионот. DFSK е водечка глобална компанија со повеќе од 170 годишно постоење на пазарот и присуство во 100 земји.

Дополнително, сите наши возила имаат гаранција од 3 години или 100.000 км.

Палетата на модели е прилагодлива на сите видови потреби, од комерцијални возила, семејни возила до електрични возила

Влез без клуч / keyless entry 

Благодарение на влезот без клуч/keyless entry, во возиллото влегувате и излегувате без мака.
За да го стартувате возилото, клучот мора да биде присутен само во автомобилот и можете да стартувате со копчето за старт/стоп.

Побарајте понуда