Мотор

1.5L / 1.5Т бензин

Менувач

5 МТ / 6 DTC

KW

86 / 145

Спортски ентериер и технологија

Внатрешниот дизајн на Shine е усовршен до последниот детаљ. Со своите спортски седишта, кожен волан и модерна технологија, Shine обезбедува максимално уживање при возењето. 

HD екранот на допир со висока резолуција од 13 инчи ви дава јасен приказ на камерата за паркирање и сите други потребни информации. На дигиталната LCD инструмент табла од 7-инчи ги гледате тековните информации за возилото и патувањето.

Во овој високотегнолошки ентриер сѐ се врти околу вас и вашите потреби

 

 

Надворешност

Една од највпечатливите карактеристики на моделот Shine е неговиот елегантен и аеродинамичен дизајн. Со коефициент на отпор од само 0,25 овој автомобил постигнува ниво на аеродинамика што обично се среќава кај тркачки автомобили. 

Минимизираниот отпор на ветер овозможува да се движите во кривина со поголема брзина и со подобрена енергетска ефикасност, што придонесува за уште подобри перформанси.

Карактеристики

   
Должина * Ширина * Висина (mm) 4670х1812х1490  
Меѓуоскино растојание (mm) 2680  
Волумен на багажен простор 454 литри  
Пневматици 205/55R16  
Tежина (kg) 1203  
Број на седишта 5  
Број на врати 5  
Потрошувачка (L/100km) 6.2  

Опрема

Мотор Цена (EUR) Промотивна цена (EUR)

Comfort 5MT

1.5 бензин

17.700 €

15.700 €

Comfort DTC

1.5 бензин
DTC 6-брзински

19.600 €

17.600 €

Hunting knight edition DTC

1.5 бензин
DTC 6-брзински
22.300 €

20.300 €

Гаранција: 3 години/100.000 КМ

Доплата за 7 години гаранција / 160.000 КМ - 1.000 €

Спортски кожен ентериер

7'' LCD панел табла

Мултифункционален волан обложен со кожа

13" HD екран на допир во боја

Хромирана решетка

Алуминиумски фелни

Најчесто поставувани прашања

DFSK (се изговара Dongfeng Sukon) е создаден со спојување на Dongfeng Motor Corporation и Chongqing Sokon Industry Group, најголемите производители на автомобили во Кина.

Dongfeng Motor Corporation е со седиште во Кина и е најдобар производител на возила таму. Работи со Kia, Honda, Peugeot-Citroën и Renault, меѓу другите.

Сите возила на DFSK се увезени од Кина. Сепак, тие се претходно прилагодени, атестирани и одобрени за европскиот пазар и ги исполнуваат сите барања на Европската унија.

Seres е електрична марка возила на DFSK и се развива во САД и Кина.

Многу делови во во DFSK возилата се дел од испробана и тестирана технологија која другите производители веќе ја користеле, поради што сме исклучително сигурни во иднината на нашиот бренд и издржливоста на нашите возила.

Возилата кои веќе се на европските патишта немаат скоро никакви посериозни дефекти.

Секако! Ние, во abc brother, имаме неколку тест-возила коишто сте добредојдени да ги тестирате и возите. Ве молиме закажете состанок со нашите продавачи. Може да  не контактирате по телефон на 02 261 7191. Алтернативно, можете да ја користите и нашата контакт форма .

Кај нас, во автосалонот на abc brother ќе го добиете вашето ново DFSK возило со оригинални патосници,  упатство за користење и во совршена остојба.

Дополнително, по желба може да се погрижиме и за регистрација на вашиот автомобил кај партнерите со кои работиме.

Ако го подигнете вашето ново возило лично од нас, ќе добиете и многу полезни совети и инструкции од нашите продавачи.

Се разбира, со задоволство ќе ги преземеме сите поправки што треба да се направат на возилото и доколку се уште е во гарантен период, ќе ја подмириме гаранцијата директно со производителот.

Алтернативно, постои и партнерска мрежа на сервиси ширум Македонија на која можете да се обратите.

Нормално 16-20 недели. Тоа зависи од тоа дали возилото е кај нас или во надворешен магацин.

Бидејќи возилата имаат само неколку линиии на опрема, скоро секогаш можеме да имаме возило на залиха.

DFSK е поддржан од abc brother во Македонија и регионот. DFSK е водечка глобална компанија со повеќе од 170 годишно постоење на пазарот и присуство во 100 земји.

Дополнително, сите наши возила имаат гаранција од 3 години или 100.000 км.

Палетата на модели е прилагодлива на сите видови потреби, од комерцијални возила, семејни возила до електрични возила