Мотор (кубни сантиметри)

1.5 бензин

Перформанси (l/100km) град/отворено

9.3/7.9

KW/KS

107/146

Безбедноста пред сè

Размислувајќи за заштитата и грижата за сите патници, Glory 580 има безбедносни појаси фиксирани во 3 точки на сите 7 седишта, со изофиксно прицврстување за детските седишта.

Предните седишта на возачот и совозачот се опремени со 4 воздушни перничиња за заштита на предниот и на страничниот дел, обезбедувајќи поголема заштита во случај на непредвидени настани.

Дополнително безбедносниот систем на Glory 580 го надополнуваат системот за сопирање со ABS + EBD, системот за контрола на стабилноста (ESP), системот за помош при сопирање (BAS), системот за мерење на притисокот во пневматици (TPMS) како и системот за помош при тргнување во нагорнина (HHC).

Моќен и ефикасен

Glory 580 има 4-цилиндричен мотор со електронско вбризгување со рачен и автоматски менувач.

Менувачаот му дава можност на возачот да ги избере максималните и минималните вртежи во секоја брзина, регулирајќи ја моќноста и потрошувачката, додека CVT менувачот го одржува возилото на својата оптимална моќност во секое време, што значи подобро забрзување и помала економичност на горивото. трошок.

Во зависност од избраната верзија, моторот на овој модел може да биде 146 коњски сили. Дополнително, за да гарантира подобра реакција на надолнини, без оглед на оптоварувањето на возилото, има вртежен момент од 186 Nm.

Конечно, неговиот погонски систем 4x2 го прави идеално возило за патување низ град но и надвор од  урбанитe средини.

Удобност, технологија и забава

Glory 580, покрај технологијата за транспорт, ги има и најновите додатоци насочени за подобрување на искуството при возењето. Неговиот систем за забава со 10-инчен екран на допир, со Bluetooth, Android и Apple конекција и USB порта, ви овозможува да го поврзете вашиот мобилен уред да слушате музика или едноставно да го одржувате наполнет во секое време.

Сите негови седишта имаат тапацир од индустриска кожа, заедно со вкупно 6 држачи за чаши каде што сите членови на фамилијата или придружниците можат удобно да го остават своето кафе или пијалок.

Верзијата Intelligence има и мултимедијален контролен центар, како и копче за вклучување/исклучување на моторот и режим на возење на снег.

Конечно, греењето и климатизацијата имаат независни излези напред и назад, што овозможува подобра контрола на температурата во 3-те реда седишта, во зависност од верзијата.

Разновидност и практичност за сите вкусови

Glory 580 доаѓа во 5 бои: бисерно сина, бела, црна, калинка црвена и сива. Дополнително, имајќи ја предвид удобноста на возачот, сите верзии имаат практичен држач за очила за да ги држите при рака доколку вие е потребно.

Дизајниран за удобност при возење во град, ова возило има растојание од 20 сантиметри од земјата, што ја олеснува навигацијата низ нерамни патишта и маршрути кои се тешки за возење.

Подвижниот покрив ја дава конечната завршница, обезбедувајќи дополнителен допир на елеганција и дизајн што исто така ви овозможува да уживате во добро осветлување и вентилација за време на семејните патувања или дневните прошетки.

Опрема

Glory 580 доаѓа во две нивоа на опрема Comfort CVT и Intelligence CVT

 

Comfort CVT

Intelligence CVT

ABS+EBD

ESP

EBA

Систем за мерење на притисок на гуми (TPMS)

GPS

Задни сензори за паркинг

Предни сензори за паркинг

HD камера за паркирање

TCS Контрола на пролизгување на тркала

Електронска рачна сопирачка

ННС Помош при тргнување на нагорнина

 

Comfort CVT

Intelligence CVT

Предни и задни магленки

LED дневно светло

Сончев кров

Заден спојлер

Заштитник на мотор

Хромирана предна решетка

Панорамски сончев кров

 

Comfort CVT

Intelligence CVT

7 седишта

Потпирачи на рамо во прв и втор ред

Кожни потпирачи на вратите од прв и втор ред

Кожни седишта

 

Comfort CVT

Intelligence CVT

Двозонски клима уред

10“ HD Touch Screen Audio System

Електрично отварање на прозори

Подигање и спуштање на прозори со далечински управувач

Аудио систем со 6 звучници

Автоматско затворање на ретровизори

Автоматско заклучување на врати

PEPS system (влез без клуч, СТАРТ/СТОП систем за палење)

Cruise control

Jam protection

Греачи на ретровизори

9“ мултимедијален екран на централна конзола

360° прегледност при паркирање

Сензори за дожд

Автоматско вклучување на светла

Електрично подесување на возачко седиште

Опрема

Мотор

Цена (EUR)

Промотивна цена (EUR)

Comfort CVT

1.5 бензин

24.800 €

21.990 €

Intelligence CVT

1.5 бензин

26.700 €

23.900 €

Доплата за металик боја: 400 €
Гаранција: 7 години/160.000 КМ
7 години поддршка на пат

Внимававме на секој детаљ

Повеќе

LED фарови

Повеќе

Сензори за дожд

Повеќе

Панорамски кров

Деталите го прават животот поубав

Повеќе

Динамични LED светла

Повеќе

Keyless entry

Повеќе

Достапни бои

Glory 580 може да се избере во металик, сина, бела,  црна, кармин. кафе или интензивна црвена боја.

Најчесто поставувани прашања

 

DFSK (се изговара Dongfeng Sukon) е создаден со спојување на Dongfeng Motor Corporation и Chongqing Sokon Industry Group, најголемите производители на автомобили во Кина.

Dongfeng Motor Corporation е со седиште во Кина и е најдобар производител на возила таму. Работи со Kia, Honda, Peugeot-Citroën и Renault, меѓу другите.

Сите возила на DFSK се увезени од Кина. Сепак, тие се претходно прилагодени, атестирани и одобрени за европскиот пазар и ги исполнуваат сите барања на Европската унија.

Seres е електрична марка возила на DFSK и се развива во САД и Кина.

Многу делови во во DFSK возилата се дел од испробана и тестирана технологија која другите производители веќе ја користеле, поради што сме исклучително сигурни во иднината на нашиот бренд и издржливоста на нашите возила.

Возилата кои веќе се на европските патишта немаат скоро никакви посериозни дефекти.

Секако! Ние, во abc brother, имаме неколку тест-возила коишто сте добредојдени да ги тестирате и возите. Ве молиме закажете состанок со нашите продавачи. Може да  не контактирате по телефон на 02 261 7191. Алтернативно, можете да ја користите и нашата контакт форма .

Кај нас, во автосалонот на abc brother ќе го добиете вашето ново DFSK возило со оригинални патосници,  упатство за користење и во совршена остојба. 

Дополнително, по желба може да се погрижиме и за регистрација на вашиот автомобил кај партнерите со кои работиме.

Ако го подигнете вашето ново возило лично од нас, ќе добиете и многу полезни совети и инструкции од нашите продавачи.

Се разбира, со задоволство ќе ги преземеме сите поправки што треба да се направат на возилото и доколку се уште е во гарантен период, ќе ја подмириме гаранцијата директно со производителот.

Алтернативно, постои и партнерска мрежа на сервиси ширум Македонија на која можете да се обратите.

Нормално 16-20 недели. Тоа зависи од тоа дали возилото е кај нас или во надворешен магацин.

Бидејќи возилата имаат само неколку линиии на опрема, скоро секогаш можеме да имаме возило на залиха.

DFSK е поддржан од abc brother во Македонија и регионот. DFSK е водечка глобална компанија со повеќе од 170 годишно постоење на пазарот и присуство во 100 земји.

Дополнително, сите наши возила имаат гаранција од 3 години или 100.000 км.

Палетата на модели е прилагодлива на сите видови потреби, од комерцијални возила, семејни возила до електрични возила

Влез без клуч / keyless entry 

Благодарение на влезот без клуч/keyless entry, во возиллото влегувате и излегувате без мака.
За да го стартувате возилото, клучот мора да биде присутен само во автомобилот и можете да стартувате со копчето за старт/стоп.

Побарајте понуда