Мотор на ланче од 55 KS

1.0 бензин

Перформанси (km/l) град/отворено

7.5/6.9

KW/KS

41/55

Бензински EURO 6 мотор со исклучителна економичност

Механичкиот менувач, 5 брзини и рикверц, го придружува мотор со максимална моќност од 55 КС, четири цилиндри во линија, повеќекратно електронско вбризгување. Овие технологии го дозираат вбризгувањето на горивото, ја намалуваат емисијата на загадувачки агенси во атмосферата и ја оптимизираат потрошувачката на гориво. Ова го трансформира ова корисно возило во многу поефикасно, почисто и лесно возило со подобрено палење и загревање на моторот.

Задната лисна пружинска суспензија заедно со амортизерот со двоен ефект и предното потпирање MacPherson, поврзани со тркалата 165/70R14 и погонот на задните тркала нуди поголема робусност, поддршка на товарот и подобра распределба на тежината помеѓу неговите оски. кои се на растојание од 2.760 mm.

Удобност во работата и на патот

За да го направите вашето патување низ градот попријатно, искористете го мултимедијалниот плеер со помошен влез, кој ќе ви овозможи да го поврзете вашиот музички плеер или аудио уред. Дигиталната километража ќе ги следи поминатите километри, што ќе го олесни ефективно сметководство на растојанието на маршрутите.

И ако наидете на проблеми со видливоста на патот, предните и задните светла за магла ќе ви дадат самодоверба да продолжите на патот без потешкотии и ќе се погрижат вашето возило да биде видливо и за другите возачи.

Светлото за читање ќе го олесни работниот ден така што ќе му дозволи на вашиот придружник да ги прегледа водичите за испраќање и другите документи. Опционалниот клима уред ќе ја разлади целата кабина.

Карактеристики

   
Должина * Ширина * Висина (mm) 4280x1560x1850  
Димензии на товарен простор (mm) 2300x1560x340  
Меѓуоскино растојание (mm) 2760  
Пружина (предна/задна) (m) 1410/1410  
Максимална тежина (kg) 970  
Бруто тежина (kg) 1870  
Седење две лица  
Минимален дијаметар на вртење (m) < 11.2  
Максимална нагиб (%) > 30

1 Сигнализација за отворени врати

2 Патен компјутер

3 Електричен серво волан (EPS) подесив во висина

4 Електрични подигање на предни стакла

√-само за K01h

5 Клупа со три седишта во втор ред

√-само за K02s

6 Возачко седиште " Standard " со опција за подесување должина и наклон

7 Потпирач за глава

8 Држач за чаши

9 Преграда за чување на А4 документи и помали работи

10 Радио со AUX

11 Приклучок 12V

12 Пепелник и запалка

13 Филтер за кабина

14 Греење и вентилација на кабина

15 Резервно тркало со алат и дигалка

16 Мануелен клима уред

500 €

17  Каргобокс со димензии (2500мм*1560мм*1600мм)

1.200 €

18 Странична врата на каргобокс

120 €

19 Кипер платформа "Cucini" - само за К01h

4.200 €

 

* цените се изразени без ДДВ

Модел

Мотор

Со царина без ДДВ (EUR)

Со царина и ДДВ (EUR)
C 01H 1.0 бензин

9.590 €

11.316 €

 

Урбан помошник во секојдневието

Дијамантски фарови

Брзинометар

Модерна ергономска кабина

Засилени носачи на шасијата

Модерен ентериер

Најчесто поставувани прашања

DFSK (се изговара Dongfeng Sukon) е создаден со спојување на Dongfeng Motor Corporation и Chongqing Sokon Industry Group, најголемите производители на автомобили во Кина.

Dongfeng Motor Corporation е со седиште во Кина и е најдобар производител на возила таму. Работи со Kia, Honda, Peugeot-Citroën и Renault, меѓу другите.

Сите возила на DFSK се увезени од Кина. Сепак, тие се претходно прилагодени, атестирани и одобрени за европскиот пазар и ги исполнуваат сите барања на Европската унија.

Seres е електрична марка возила на DFSK и се развива во САД и Кина.

Многу делови во во DFSK возилата се дел од испробана и тестирана технологија која другите производители веќе ја користеле, поради што сме исклучително сигурни во иднината на нашиот бренд и издржливоста на нашите возила.

Возилата кои веќе се на европските патишта немаат скоро никакви посериозни дефекти.

Секако! Ние, во abc brother, имаме неколку тест-возила коишто сте добредојдени да ги тестирате и возите. Ве молиме закажете состанок со нашите продавачи. Може да  не контактирате по телефон на 02 261 7191. Алтернативно, можете да ја користите и нашата контакт форма .

Кај нас, во автосалонот на abc brother ќе го добиете вашето ново DFSK возило со оригинални патосници,  упатство за користење и во совршена остојба.

Дополнително, по желба може да се погрижиме и за регистрација на вашиот автомобил кај партнерите со кои работиме.

Ако го подигнете вашето ново возило лично од нас, ќе добиете и многу полезни совети и инструкции од нашите продавачи.

Се разбира, со задоволство ќе ги преземеме сите поправки што треба да се направат на возилото и доколку се уште е во гарантен период, ќе ја подмириме гаранцијата директно со производителот.

Алтернативно, постои и партнерска мрежа на сервиси ширум Македонија на која можете да се обратите.

Нормално 16-20 недели. Тоа зависи од тоа дали возилото е кај нас или во надворешен магацин.

Бидејќи возилата имаат само неколку линиии на опрема, скоро секогаш можеме да имаме возило на залиха.

DFSK е поддржан од abc brother во Македонија и регионот. DFSK е водечка глобална компанија со повеќе од 170 годишно постоење на пазарот и присуство во 100 земји.

Дополнително, сите наши возила имаат гаранција од 3 години или 100.000 км.

Палетата на модели е прилагодлива на сите видови потреби, од комерцијални возила, семејни возила до електрични возила

Побарајте понуда