Досег

329 km

KWh

53.61 kWh

Електричен автомобил со премиум опрема

Градскиот електричен SUV Seres 3 е автомобил со робустен и спортски дизајн, кој на своите сопственици им обезбедува простран, практичен простор во премиум опрема, што ќе го ценат на нивните заеднички еколошки патувања. 

Новиот електричен погон не е само пријателски настроен кон природата и семејните финансии, туку нуди и многу забава со возењето.

Seres 3 е опремен со најнови технологии во однос на ефикасни електронски мотори и паметно рекуперативно сопирање. Покрај тоа, возачот може да избира од различни режими на возење, изборот е ваш! 

Кожен ентериер

Кожните седишта со целосна големина на 5 седишта ќе ве обвиткаат додека сте во движење во удобноста на висококвалитетниот кожен тапацир, кој исто така е опкружен со практични простори за складирање.

Тапацирот на седиштата е изработен од квалитетна кожа, која е позната по својата мекост, издржливост и висок квалитет. Предните седишта се загреваат стандардно, а возачкото седиште е исто така електрично управувано.

Дигитален кокпит и мултимедија

Откако ќе влезете во возилото, буквално ќе бидете опкружени со премиум технологии како што е дигитален кокпит заедно со 10,25-инчен мултимедијален систем. 

Овој голем екран ќе го користите и при паркирање кога ќе користите панорамски преглед од 360 ° на вашето возило. Возилото ви нуди и безжично полнење на телефонот.

Со дигиталниот кокпит избирате како изгледа таблата со инструменти. Големината, бојата на позадината, но и она што го гледате.

Имате избор од 3 теми кои можете да ги приспособите според вашите желби.

Безбедбост

Најсовремената обвивка на каросеријата со челик со висока цврстина се грижи за вашата безбедност на патиштата. Seres 3 eлектричниот автомобил е стандардно опремен со 6 воздушни перничиња.

Aвтомобилot ви нуди помош од асистенти како што се асистенција по угорница, помош по удолница, HSA, DHA, PEPS, TPMS, темпомат и многу повеќе.

18-инчни алуминиумски тркала изработени од висококвалитетен материјал се опремени со гуми (225/55/R18), благодарение на кои ќе можете удобно да уживате во возењето во однос на вашата безбедност, како и опсегот на електричниот автомобил.

Опрема

Seres 3 доаѓа во две ниво на опрема Standard и Premium

  Standard Premium 
TPMS — контрола на притисок во пневматици
ABS + EBD – контрола на силата на сопирање
ESC – систем за електронска контрола на возилото
EBA/BAS/BA — систем за помош при итно сопирање
ASR/TCS/TEC — контрола на пролизгување на тркала
НАС – помош при поаѓање во нагорнина
Auto – Hold
HDC – помош при спуштање во надолнина
Задна камера за паркирање
Задни паркинг сензори
Електронска рачна сопирачка
360 степени панорамско паркирање со 3D прикажување на возило
Видео рекордер на пат
Предни паркинг сензори
LDWS - систем за предупредување за поаѓање од лента
FCW – предупредување на преден судир
Потсетник за пешаци и мала брзина
  Standard Premium 
Автоматски клима уред
10.25 инчен забавен дисплеј осетлив на допир
Bluetooth, Android + Apple поврзување и
ESC, GPS Навигација, 6 звучници
Мултифункционален управувач со аудио команди, обложен во кожа
Кожни седишта и потпирачи на вратите
2 USB порти
Електронско подесување на возачко и совозачко седиште во 6 правци
Автоматско вклучување на светла
Функција на одмрзнување на надворешни ретровизори
Дигитален патен компјутер со три различни начини на приказ
Панорамски сончев кров
Греачи на возачко и совозачко седиште
Темпомат
Wireless полнач на телефон
  Standard Premium 
Надворешни ретровизори во боја на каросерија
Алуминиумски тркала 225/55 R18
Предна решетка со “Seres” лого
Затемнети задни “Privacy” стакла
Дневно LED светло
Задно LED светло за сопирање
Задно LED позиционо светло
LED трепкачи
Предни светла за магла
Заден спојлер
PEPS систем (влез без клуч преку копче на бравата)
Електрично преклопување на надворешни ретровизори
Кровни носачи
Цена Standard Premium 
  31.090 € 34.000 €

Повеќе простор, повеќе стил

Повеќе

Литиумска батерија

Повеќе

Избор на 3 режими на возење

Повеќе

Повеќе светлина

Повеќе задоволство при возењето

Повеќе

18“ тркала

Повеќе

Keyless entry

Повеќе

Достапни бои

Seres 3 може да се избере во сина, бела,  црна или интензивна црвена боја, според вашиот вкус.

Најчесто поставувани прашања

DFSK (се изговара Dongfeng Sukon) е создаден со спојување на Dongfeng Motor Corporation и Chongqing Sokon Industry Group, најголемите производители на автомобили во Кина.

Dongfeng Motor Corporation е со седиште во Кина и е најдобар производител на возила таму. Работи со Kia, Honda, Peugeot-Citroën и Renault, меѓу другите.

Сите возила на DFSK се увезени од Кина. Сепак, тие се претходно прилагодени, атестирани и одобрени за европскиот пазар и ги исполнуваат сите барања на Европската унија.

Seres е електрична марка возила на DFSK и се развива во САД и Кина.

Многу делови во во DFSK возилата се дел од испробана и тестирана технологија која другите производители веќе ја користеле, поради што сме исклучително сигурни во иднината на нашиот бренд и издржливоста на нашите возила.

Возилата кои веќе се на европските патишта немаат скоро никакви посериозни дефекти.

Секако! Ние, во abc brother, имаме неколку тест-возила коишто сте добредојдени да ги тестирате и возите. Ве молиме закажете состанок со нашите продавачи. Може да  не контактирате по телефон на 02 261 7191. Алтернативно, можете да ја користите и нашата контакт форма .

Кај нас, во автосалонот на abc brother ќе го добиете вашето ново DFSK возило со оригинални патосници,  упатство за користење и во совршена остојба.

Дополнително, по желба може да се погрижиме и за регистрација на вашиот автомобил кај партнерите со кои работиме.

Ако го подигнете вашето ново возило лично од нас, ќе добиете и многу полезни совети и инструкции од нашите продавачи.

Се разбира, со задоволство ќе ги преземеме сите поправки што треба да се направат на возилото и доколку се уште е во гарантен период, ќе ја подмириме гаранцијата директно со производителот.

Алтернативно, постои и партнерска мрежа на сервиси ширум Македонија на која можете да се обратите.

Нормално 16-20 недели. Тоа зависи од тоа дали возилото е кај нас или во надворешен магацин.

Бидејќи возилата имаат само неколку линиии на опрема, скоро секогаш можеме да имаме возило на залиха.

DFSK е поддржан од abc brother во Македонија и регионот. DFSK е водечка глобална компанија со повеќе од 170 годишно постоење на пазарот и присуство во 100 земји.

Дополнително, сите наши возила имаат гаранција од 3 години или 100.000 км.

Палетата на модели е прилагодлива на сите видови потреби, од комерцијални возила, семејни возила до електрични возила

Влез без клуч / keyless entry 

Благодарение на влезот без клуч/keyless entry, во возиллото влегувате и излегувате без мака.
За да го стартувате возилото, клучот мора да биде присутен само во автомобилот и можете да стартувате со копчето за старт/стоп.

Побарајте понуда