Мотор (кубни сантиметри)

1.5 бензин

Перформанси (L/100 km)

6.6

KW/KS

144/197

Луксузен ентериер

Во внатрешноста, Т5 EVO е опремен со кожни седишта и голем број заоблени елементи кои создаваат спортски младелашки визуелен ефект.

Покрај тоа, инфозабавата користи едноделен дизајн на заеднички екрани од 10,25-инчни кои можат да работат заедно.

Мултимедијалниот систем поддржува контролни функции како навигација, поврзување со мобилен телефон, контрола на климатизација и многу повеќе.

Опремата на Т5 EVO е комплетирана со панорамски сончев кров, електрична рачна сопирачка со auto-hold, електрична задна врата, амбиентално осветлување, предна камера за снимање на патот како и целосни LED светла.

 

 

Безбедност за сите патници

Т5 EVO е опремен со 6 воздушни перничиња (предни, странични и завеси) камера и сензоси за рикверц.

Дополнително нуди безбедност со своите системи за сопирање со највисоки перформанси: ABS, EBD, ESP, EBA и TCS, TPMS мониторинг на притисокот на гумите и систем за стартување и спуштање на рид (Hill Start Assist)

 

 

.

Моќни перформанси и технологија

T5 EVO користи Mitsubishi турбо бензински мотор од 1,5 литри кој испорачува максимална моќност од 175 КС и максимален вртежен момент од 285 Nm за целосно спортски перформанси досега невидени во неговиот сегмент.

Опремен со нов 7-брзински автоматски менувач кој овозможува глатко менување на брзините со максимална ефикасност во потрошувачката на гориво и погон на предни тркала со двојна спојка. 

Забрзувањето од 0 до 100 км/ч е 6,5 секунди, што го вклучува во камата на суперспортски автомобили.

Опрема

T5 EVO доаѓа во Exclusive топ ниво на опрема

Вкупна должина (мм) 4.656 mm
Вкупна ширина (mm) 1.860 mm
Вкупна висина (mm) 1.690 mm
Меѓуоскино растојание (mm) 2.715 mm
Бруто маса на возилото (кг) 2155
Нето маса на возилото (кг) 1665
Носивост (кг) 490
Минимален радиус на вртење (м) 5,2
Капацитет на резервоарот за гориво (л) 55
Број на места за седење 5
Распоред на места за седење 5 (2+3)
Предна суспензија Независна
Задна суспензија Независна
A/C Автоматска климатизација + HVAC
Внатрешен ретровизор со заштита од отсјај
Визир за сонце во делот на совозачот со огледало
Визир за сонце во делот на возачот со огледало
Внатрешно светло
Модел Mitsubishi 4A95TD 
Зафатнина (цм3) 1481
Тип Бензин
Број на цилиндри 4
Максимална брзина (км/ч) 180 км/ч
Максимален вртежен момент (Nm / rpm) 285Nm/2000-4000RPM
Максимална моќност (KW/КС) 130/175
Менувач DCT 7-брзински
Погон На предни тркала
Тркала 235/55 R19 Алуминиумски фелни
Безбедносни појаси за сите седишта
Електрична рачна сопирачка (EPB)
Двотонска свирка
Воздушно перниче за возач и совозач
Странични воздушни перничиња
Заклучување на задни врати за деца(Child lock)
Звучно предупредување при паркирање
Задна паркинг камера
Предни и задни паркинг сензори
Отварање и затварање на прозори и отварање на багажна врата со далечински управувач
PEPS System (влез без клуч за возач и совозач, Start/Stop систем на палење)
Систем за мерење на притисок во гуми (TPMS)
ABS/EBD
EBA/BAS/BA/EVA
EPB
Темпомат
ASR/TCS/TRC/ATC
ESP/ESC
Видео рекордер за снимање на патот
AUTOHOLD опција
Панорамски сончев кров
GPS
USB приклучоци
Седишта
Премиум кожа
Шалтабла со мека текстура
Дигитална инструмент табла со 10.25” дисплеј
Мултимедијален систем од 10.25” LCD HD дисплеј осетлив на допир
Број на звучници
6
Греачи на возачко седиште
Подесување на возачко седиште во 8 правци
Кожни панели на вратите
Кожни потпирачи на вратите од прв и втор ред
Управувач обложен со кожа подесив во висина и длабочина
Аудиокоманди на управувач
Поврзување на Android и Apple уреди
Предни светла LED, прилагодливи во висина со автоматко вклучување
Предни светла за магла LED, двојни
Дневно светло LED
Трепкачи на ретровизори LED
Надворешни ретровизори Во боја на каросерија, автоматски преклопливи од внатре и при заклучување на возилото
Одмрзнувач на ретровизори
Задни светла LED сигнал при вртење, LED задно светло, LED стоп светло, LED светло за позиција
Автоматски светла
19” алуминиумски фелни со спортски дизајн

Опрема

Мотор

Цена (EUR)

 

 

 

Exclusive DTC + Luxury package 2024

1.5 бензин

28.290 €

 

Доплата за металик боја + 400 €

Гаранција: 3 години/100.000 КМ

Доплата за 7 години гаранција / 160.000 КМ - 1.000 €

Просторен,удобен, луксузен

LED фарови

Панорамски сончев кров

Надворешен дизајн

Динамични LED светла

Четири издувни системи

Достапни бои

WHITE

BLACK

HARBOR GREY

TURQUOISE

JADE GREEN

CRIMSON RED

Најчесто поставувани прашања

DFSK (се изговара Dongfeng Sukon) е создаден со спојување на Dongfeng Motor Corporation и Chongqing Sokon Industry Group, најголемите производители на автомобили во Кина.

Dongfeng Motor Corporation е со седиште во Кина и е најдобар производител на возила таму. Работи со Kia, Honda, Peugeot-Citroën и Renault, меѓу другите.

Сите возила на DFSK се увезени од Кина. Сепак, тие се претходно прилагодени, атестирани и одобрени за европскиот пазар и ги исполнуваат сите барања на Европската унија.

Seres е електрична марка возила на DFSK и се развива во САД и Кина.

Многу делови во во DFSK возилата се дел од испробана и тестирана технологија која другите производители веќе ја користеле, поради што сме исклучително сигурни во иднината на нашиот бренд и издржливоста на нашите возила.

Возилата кои веќе се на европските патишта немаат скоро никакви посериозни дефекти.

Секако! Ние, во abc brother, имаме неколку тест-возила коишто сте добредојдени да ги тестирате и возите. Ве молиме закажете состанок со нашите продавачи. Може да  не контактирате по телефон на 02 261 7191. Алтернативно, можете да ја користите и нашата контакт форма .

Кај нас, во автосалонот на abc brother ќе го добиете вашето ново DFSK возило со оригинални патосници,  упатство за користење и во совршена остојба.

Дополнително, по желба може да се погрижиме и за регистрација на вашиот автомобил кај партнерите со кои работиме.

Ако го подигнете вашето ново возило лично од нас, ќе добиете и многу полезни совети и инструкции од нашите продавачи.

Се разбира, со задоволство ќе ги преземеме сите поправки што треба да се направат на возилото и доколку се уште е во гарантен период, ќе ја подмириме гаранцијата директно со производителот.

Алтернативно, постои и партнерска мрежа на сервиси ширум Македонија на која можете да се обратите.

Нормално 16-20 недели. Тоа зависи од тоа дали возилото е кај нас или во надворешен магацин.

Бидејќи возилата имаат само неколку линиии на опрема, скоро секогаш можеме да имаме возило на залиха.

DFSK е поддржан од abc brother во Македонија и регионот. DFSK е водечка глобална компанија со повеќе од 170 годишно постоење на пазарот и присуство во 100 земји.

Дополнително, сите наши возила имаат гаранција од 3 години или 100.000 км.

Палетата на модели е прилагодлива на сите видови потреби, од комерцијални возила, семејни возила до електрични возила

Влез без клуч / keyless entry 

Благодарение на влезот без клуч/keyless entry, во возиллото влегувате и излегувате без мака.
За да го стартувате возилото, клучот мора да биде присутен само во автомобилот и можете да стартувате со копчето за старт/стоп.