Мотор

2.0 дизел/ 2.4Т+ бензин

Погон

4х4

KW

102/155

Супериорна моќ со вистинска ефикасност

T8 Pro Pick Up со погон на сите четири тркала привлекува со својот изглед, опрема и можности. Монолитен и голем кој дава неспоредливо чувство на стабилност, удобност и безбедност.

Под хаубата на овој автомобил се наоѓаат моќни и ефикасни дизел мотор 2.0 CTI со максимална моќност 102 KW (139 KS)/3600 rpm и максимален вртежен момент 320 Nm/1600-2600 rpm или 2,4T+ бензински мотор со максимална моќност 140 KW (190 KS)/5000 rpm и максимален вртежен момент 290 Nm/1400-2400 rpm .

Заедно со 6-брзински мануелен менувач и погон на сите тркала, обезбедува хармонично и удобно возење во сите услови на патот.

Ентериер и технологија

Pick Up со SUV ентериер. Простран, со удобни седишта од еколошка кожа. Преден панел со модерни линии кои се фокусираат на вертикален HD екран од 10.4" компатибилен со Apple CarPlay и Android Auto, мултифункционален волан со спортски дизајн и 7" LED дигитален панел во хармонична боја. 

Опремен со Bluetooth, USB конектори, потпирачи за раце и на предни и задни седишта, Start/Stop систем без клуч и многу повеќе. 

Безбедност на прво место

Суспензија

Суспензијата на нашиот T8 PRO се карактеризира со одлична стабилност и удобност на која било рута или терен.

Безбедност

T8 PRO ви овозможува да маневрирате низ сите терени за да возите мирно и самоуверено каде и да сакате и како сакате.Има тело со цврста и робустна структура изработена од челик со висока цврстина. 

Тестиран и награден со 4 ѕвезди во C-NCAP за квалитетен судир.

Надворешност

JAC T8 Pro, голем внатре и надвор. Висината од 1.830мм, ширината од 1.880мм и должината од 5.325мм го прават T8 Pro да привлече внимание. Минимално растојание од земја од 220мм му овозможува слободно да се движи на секој терен. 

Со двобојни тркала од 18-инчи, ксенонски светла и оптоварување до 1 тон, T8 Pro импресивно се истакнува.

Карактеристики

   
Должина * Ширина * Висина (mm) 5325x1880x1830  
Димензии на товарен простор (mm) 1520x1520x470  
Меѓуоскино растојание (mm) 3090  
Пружина (предна/задна) (m) 1540/1540  
Максимална тежина (kg) 900  
Бруто тежина (kg) 2975  
Седење пет лица  
Минимален дијаметар на вртење (m) 6.2  
Број на врати 4
Цена JAC T8 PRO Diezel JAC T8 PRO Petrol
  28.500 € 27.500 €

Премиум кожен ентериер

Автоматски светла

Eлектрична сопирачка и Auto Hold

10.4" екран на допир во боја

Просторен

Start/Stop копче

Најчесто поставувани прашања

DFSK (се изговара Dongfeng Sukon) е создаден со спојување на Dongfeng Motor Corporation и Chongqing Sokon Industry Group, најголемите производители на автомобили во Кина.

Dongfeng Motor Corporation е со седиште во Кина и е најдобар производител на возила таму. Работи со Kia, Honda, Peugeot-Citroën и Renault, меѓу другите.

Сите возила на DFSK се увезени од Кина. Сепак, тие се претходно прилагодени, атестирани и одобрени за европскиот пазар и ги исполнуваат сите барања на Европската унија.

Seres е електрична марка возила на DFSK и се развива во САД и Кина.

Многу делови во во DFSK возилата се дел од испробана и тестирана технологија која другите производители веќе ја користеле, поради што сме исклучително сигурни во иднината на нашиот бренд и издржливоста на нашите возила.

Возилата кои веќе се на европските патишта немаат скоро никакви посериозни дефекти.

Секако! Ние, во abc brother, имаме неколку тест-возила коишто сте добредојдени да ги тестирате и возите. Ве молиме закажете состанок со нашите продавачи. Може да  не контактирате по телефон на 02 261 7191. Алтернативно, можете да ја користите и нашата контакт форма .

Кај нас, во автосалонот на abc brother ќе го добиете вашето ново DFSK возило со оригинални патосници,  упатство за користење и во совршена остојба.

Дополнително, по желба може да се погрижиме и за регистрација на вашиот автомобил кај партнерите со кои работиме.

Ако го подигнете вашето ново возило лично од нас, ќе добиете и многу полезни совети и инструкции од нашите продавачи.

Се разбира, со задоволство ќе ги преземеме сите поправки што треба да се направат на возилото и доколку се уште е во гарантен период, ќе ја подмириме гаранцијата директно со производителот.

Алтернативно, постои и партнерска мрежа на сервиси ширум Македонија на која можете да се обратите.

Нормално 16-20 недели. Тоа зависи од тоа дали возилото е кај нас или во надворешен магацин.

Бидејќи возилата имаат само неколку линиии на опрема, скоро секогаш можеме да имаме возило на залиха.

DFSK е поддржан од abc brother во Македонија и регионот. DFSK е водечка глобална компанија со повеќе од 170 годишно постоење на пазарот и присуство во 100 земји.

Дополнително, сите наши возила имаат гаранција од 3 години или 100.000 км.

Палетата на модели е прилагодлива на сите видови потреби, од комерцијални возила, семејни возила до електрични возила

Побарајте понуда